HO, dvě písmenka, která se stala symbolem letošního roku. S nástupem nového viru se proměnil pracovní trh i pracovní návyky. Tam kde to šlo, firmy přešly na homeoffice a společností rezonovala diskuze o jeho výhodách a nevýhodách. U nás ve Fairy Tailors jsme na tento systém práce zvyklí už od začátku fungování agentury, a tak jsem si řekla, že se o systému práce trochu rozepíšu.
 
Ve Fairy se řídíme tím, že lidi nespotřebováváme, a proto má každý dostatek volného času pro sebe, své koníčky a rodinu. Ale co si budem, tento styl práce není vhodný pro každého, vydrží jen ty nejsilnější kusy. 😀 I když to na jednu stranu vypadá jako nesmírná pohoda, je třeba ovládat time management a málo prokrastinovat. To pro každého v domácích podmínkách není úplně jednoduché.
 
Mně osobně na HO vyhovuje jeho volnost, mám dostatek času na práci, i na své osobní aktivity. Naučila jsem se, že za svůj čas jsem plně zodpovědná a pokud něco nestihnu, je to jen moje chyba. Plánování aktivit a času je pro mě zásadní dovednost, bez které bych se neobešla v práci ani v životě.
 
Na práci z domu mě nejvíc baví, že nikdo nevidí, jak u toho vypadám, jak zrovna sedím nebo ležím a kolik jídla do sebe zrovna cpu. Práci si organizuju trochu jinak, než když sedím v kanceláři. Tam jdu pouze za prací, proto se na ni snažím soustředit, dokud nemám vše hotovo. Doma si práci dělím do menších bloků, začínám věcmi, které hoří a prací, která je pro mě nejtěžší nebo nejnepříjemnější, rutinní práce si nechávám na později. Snažím se dodržovat i přestávky. V kanclu to jde jednoduše, občas prohodíme pár slov, hrajeme šipky nebo obědváme. Doma si čas rozdělím vařením, odpočinkem nebo třeba sportem či procházkou, což výborně restartuje hlavu. V současnosti si dělám jógový trénink, takže do svého času musím napasovat i studium a praktikování jógy. Vše se dá, je to jenom o osobním nastavení.
 
Na druhou stranu, nic se nemá přehánět. Za normální situace je určitě dobré vše vybalancovat, to platí i pro práci z kanceláře a z domu.

 

A co si o homeoffice myslí další FairyTailoráci:

 
Marek, creative director, Zlín: Já mám rád homeoffice, když potřebuju přemýšlet nad něčím komplikovaným nebo si vymyslet nápady pro pozdější diskusi s týmem. Mám doma klid, vybavenou pracovnu a dokážu se lépe odstřihnout od okolního světa. Jinak jsem byl na homeofficu celý první rok fungování FT a už bych to nechtěl. HO only leze na mozek. Vždycky se na vás do kanclu těším. 🙂
 
Ondra, new business director, Praha: Pro mě homeoffice není moc dobrý, já nejlépe pracuju v kanceláři, když jsou tam i ostatní. Ale myslím, že je skvělý, že si každý může zvolit, kdy a kde chce pracovat. Nikdy nebudeme firma, ve které se bude sedět každý den od 8 do 17, ale vidět se aspoň jednou, dvakrát týdně je skvělé. 🙂
 
Filip, grafik, Zlín: Homeoffice? Jo, můžu pracovat ve tři ráno. 😊

Johanka, account manager, Praha: Tak první, co mě napadlo, bylo, že vlastně od té doby, co máme novou kancelář a obří stoly, u kterých se dá stát, tak vlastně si nepamatuju, kdy jsem naposledy měla homeoffice. Ale jinak mě na HO baví ta prostorová flexibilita. Teď opravujeme chalupu, takže můžu v klidu pracovat odtud a nikdo se z toho neošiškuje.

Karel, copywriter, Zlín: Můžu si jít odpoledne zaběhat do lesa, čímž si zároveň splním tréninkový plán a vyčistím si hlavu. Ta pak po doběhnutí skvěle funguje, a tak se ještě můžu vrátit k práci.

Z pohodlí domácí kanceláře zdraví Lenka

Štítky: Z naší dílny