Když se sejdou stovky designérů, marketérů, ajťáků, vývojářů, programátorů, koučů a dalších individualit na jednom místě, není jednoduché se zavděčit všem. Barcampy už několik let úspěšně budují vztahy a vytváří tzv. Barcamp komunitu, která se každým rokem rozrůstá.

FIT VUT Brno - BARCAMP
Červnový Barcamp v Brně nebyl výjimkou. Akademická půda Fakulty informačních technologií brněnského VUT hostila více než 1200 účastníků, což byl chvílemi fakt nářez. Vzhledem ke své kapacitě má konference velký potenciál pro hiring schopných lidí nebo zviditelnění produktu, služby, značky. Mě osobně právě toto na konferencích hodně baví – to, jak se neustále vymýšlí nové a nové psí kusy, jak účastníky zaujmout a dostat je tam, kam je potřeba. Za mě letos zvítězil stánek Y Soft Corporation, který soutěžil s autíčky vytištěnými z 3D tiskárny a poháněnými vzduchem z nafouknutého balonku. No napadlo by vás to? Navíc pak grilovali prase, takže si velice rychle získali sympatie všech zúčastněných.

Tentokrát jsem změnila strategii. Chodila jsem jen na ty přednášky, jejichž obsah nijak nesouvisel s marketingem, sociálními sítěmi a brandingem. Bylo to překvapivě uvolňující. Asi to znáte, ale když člověk obráží všechny akce typu Barcamp, Babelcamp a jiné konference, potkává se ve svém oboru se stále stejnými řečníky, kteří už ho vlastně nemají co naučit. A tak jsem se vydala na přednášku o kódování, zdravém sezení, Seznam vyhledávači i o taxikářích. Právě ta poslední se nakonec ukázala jako nejlepší volba celého dne. Janek Rubeš a jeho blok s názvem Jak dostat taxikáře do polepšovny odkazoval na pořad Praha vs. prachy, který běží na Stream.cz. Jestli neznáte, určitě mrkněte. Janek mluvil o tom, jak svoje pořady natáčí, jak nasadili kameru přímo na pražský Magistrát a další pikantnosti z honby za taxikáři – podvodníky.

Co mě ale překvapilo, byla přednáška od Seznam.cz. Od té doby nedělám pomalu nic jiného, než že koukám, jaká klíčová slova se vyhledávají v posledních několika minutách přes novou appku Svět hledání, nebo se vrtám ve vyhledávacích statistikách. Je to větší zábava, než se zdá.

Organizátorům patří velký dík, bylo tu supr. Hezky zvládnutá akce pro tolik lidí, která se obešla bez zbytečných průtahů kvůli registracím a shánění volných míst – kdo přišel, přišel.

A co bylo úplně nejlepší? Všem se líbilo naše Fairy Tailors tričko – děkujeme, o možné distribuci popřemýšlíme.

13166050_1191502617549960_3662251986852298146_n

Štítky: Z naší dílny